Pravilnik o stalnem dodatnem strokovnem izobraževanju pooblaščenih revizorjev za podaljšanje dovoljenja za opravljanje nalog pooblaščenega revizorja in dovoljenja za dajanje zagotovil o trajnostnosti določa, da morajo pooblaščeni revizorji z udeležbo na izobraževanju z oznako A opraviti najmanj polovico potrebnega dodatnega strokovnega izobraževanja oziroma najmanj 60 ur (skupno vsaj 120 ur dodatnega izobraževanja v treh letih, to je v času veljavnosti dovoljenja). V izobraževanje z oznako A sodijo zahtevnejša področja revidiranja (pravila revidiranja, pravni okvir revidiranja, notranje kontroliranje in preizkušanje podatkov, upravljanje kakovosti, poklicna etika in neodvisnost, revizorjevo poročanje in druga zahtevnejša področja revidiranja) in računovodenja (računovodski standardi (SRS in MSRP), posebnosti računovodenja v različnih oblikah družb, računovodsko analiziranje, stroškovno računovodstvo sestavljanje letnega poročila in konsolidiranje in druga zahtevnejša področja računovodenja). Za izpolnjevanje dodatnega pogoja, ki je določen v šestem odstavku 6. člena pravilnika, da mora pooblaščeni revizor vsako leto v času veljavnosti obstoječega dovoljenja z udeležbo na seminarjih opraviti najmanj 6 ur s področja revidiranja in najmanj 6 ur s področja računovodenja, štejejo vsa izobraževanja z oznako A, saj je namen navedene določba, da se izobraževanje pooblaščenih revizorjev vsaj deloma porazdeli po celem obdobju veljavnosti dovoljenja.
Pooblaščeni revizorji lahko pridobijo ure dodatnega izobraževanja z oznako A z udeležbo na:
- izobraževanjih, ki jih organizirajo izobraževane institucije, ki so s strani Agencije pridobile soglasje za izvajanje letnega programa;
- izobraževanjih, ki jih organizirajo članice IFAC;
- internih izobraževanjih revizijskih družb, ki so članice mreže in so pridobile soglasje Agencije (teh izobraževanj je lahko v okviru oznake A največ 30 (od skupno 60 ur)).
Za izvajanje letnega programa v letu 2025 je Agencija izdala soglasje Zvezi računovodij, finančnikov in revizorjev Slovenije.
Agencija na svoji spletni strani objavlja le seznam tistih dodatnih izobraževanj izobraževalnih institucij, za katera je bilo izdano soglasje, spletno povezavo do seznama članic IFAC ter nekaterih posameznih članic.
Članice IFAC (strokovna združenja, ki organizirajo izobraževanja, npr. Slovenski inštitut za revizijo, ACCA, Hrvatska revizorska komora oziroma drugi člani, navedeni na povezavi članice IFAC)